Skupina Jazz Khonspiracy aneb Tichý Hrubý Schneider +vznikla na podzim roku 2010. Sešli se v ní muzikanti z různých kruhů, které pojí láska k improvizaci a free jazzu. Hudba JK vzniká přímo na pódiu, muzikanti si jen řeknou určitá témata (například roční období), a ta pak hrají. V jejich improvizacích se často projevují i vlivy a ozvěny lidové hudby, ať už je to klezmer nebo lidové motivy z hudby východní Evropy. Plus v názvu skupiny je připraveno pro různé hosty. S JK hráli například saxofonisté Jiří Durman a Vratislav Brabenec či pianista Jiří Schneider.

Bubeník Jan Schneider(1955) prošel mnoha undergroundovými seskupeními, z nichž nejvýznamnější byli The Plastic People of the Universe, na jejichž desce Pašijové hry velikonoční se podílel jako perkusista a zpěvák. Od osmdesátých let se věnuje různým formám jazzu, od volné improvizace po dixieland.

Petr Tichý (1974) patří k nejlepším českým kontrabasistům současnosti, je vyhledávaným studiovým i koncertním hráčem. Byl členem Floex bandu v období alba Pocustone. Z mnoha jeho kapel jmenujme například Trio Puo se zpěvačkou Feng-jun Song, duo se zpěvačkou Ridinou Ahmed,Orloj snivců či žánrově pestré trio NTS (Nejtek/Tichý/Smetáček).

Michal Hrubý(1973) hraje na klarinety, tenor saxofon a lidové píšťaly ze Slovenska (fujaru, koncovky, šestidírkové píšťaly...). Začínal v bigbítové kapele Sveřepé prase, poté založil a vedl skupiny Neočekávaný dýchánek a Kapitán Kajman. V současné době působí v několika různých kapelách (Trio Salaš, Malé dechové cvičení...).