Skupina vznikla v polovině 90. let přejmenováním industriální legendy STŘEDNÍ EVROPA, která se chtěla od industrialu posunout víc ke kytarám a ke grindcore. Nový název odkazoval na fakt, že mezi členy kapely byla maximální přípustná koncentrace psychopatů (termín maximum allowable concentration se používá při posuzování trestných činů za držení omamných látek).

Industriální železa vystřídaly kytary - a zatímco dvojice kytaristů Trpák/DanGer zůstávala stabilní, zpěváci a ostatní muzikanti se průběžně obměňovali. I když šlo hlavně o živou show, na přelomu milenia vzniklo studiové album THE ONE a v roce 2006 další, BADLUCK.

Sestava se nakonec ustálila, když přišla Jana von Habczak - sladká lolita se Satanem v hrdle, která se rozhodla všeho vzdát a zasvětit život rituálům skupiny - a Narco Polo, dj proslulý svými neuvěřitelnými kousky s psychedelickými smyčkami, který po propuštění z patnáctiletého trestu odnětí svobody převzal ve skupině odpovědnost za beaty a za vše elektrické, vyjma kytar. Rafinovanější vokály a důraz na kyberpunkové pazvuky repertoáru prospěly, stal se pestřejším a zábavnějším, aniž by ubral na šílenosti nebo údernosti.

Když pak poslední pamětník původní sestavy z 80. let, kytarista Petr Trpák, oznámil odchod, kapela oslovila Narcova spolubydlícího na cele - šéfa Vanessy a někdejšího průkopníka české elektro scény Daniela Rodného. Ten nabídku uvítal a po pár společných vystoupeních se stal řádným členem. 17 let od vydání druhého alba BADLUCK společně natočili třetí studiové album KEEP MUSIC EVIL (2024).

M.A.C. OF MAD poznáte po pár tónech podle charakteristické živelnosti, v níž se pekelný dívčí vokál pojí s bestiálně brutální kytarou, sžíravými harmoniemi a zběsilými rytmy. Jejich digitální hardcore se vyžívá v nevyzkoušených a nepříjemných postupech, dýchá z něj punkové nasazení a odmítání jakýchkoli omezení. Nová deska by se dala asi nejlépe popsat jako obskurní hrubozrnná všepožírající a magma tavící síla, která vyhřezla ze samotného pekla, aby vám otrávila pohodu nedělního odpoledne.

SOUČASNÁ SESTAVA
- Jana von Habczak (hlas)
- DanGer (kytara, peklo)
- Narco Polo, Daniel Rodný (zbytek)

ODEŠLI
Petr Macp Trpák g, harmonica, Roman Doležal g, voc, Jan Duspìva g, David Svoboda b, eb, Robert Štembera b, Petr Pakandl b, Jakub Malecek b, Milan Beherit Havlíček b, voc, Robert Hnát kb, Jiří Barney de la Estrada D. dr, Miloš Filař dr, Petr Kazetor Petrásek voc, dr, Tomáš Chymus Hanzl voc, Jiří Fido Volák voc, Marek Schnierer voc