Disco Bastards
1991, Vinyl LP


- Daniel Rodný hudba
- Samir Hauser texty a zpěv
- Daphne Youree zpěv
    Music, keyboards Daniel Rodný, Lyrics, vocals Samir Hauser, Recorded by, mixed by Pavel Větrovec, Producer Pavel Kracík, Vocals Daphne Youree, Vocals Jan *Simon* Kůstka, Technician Starlight J., Technician Radomír Šrámek, Cover Václav Kotrch, Photography P. Brunclík,
    A1 Killing Dance (3:35)
    A2 Happy Working Man (3:45)
    A3 Technology Of Love (4:15)
    A4 Loverboys & Lovergirls (3:15)
    A5 Space Deviation (4:35)
    B1 Ali The Child (3:50)
    B2 Disco Bastards (4:05)
    B3 You’re My Pleasure (4:00)
    B4 Cop Is Cop (3:35)
    B5 Anarchy In UK (2:00)

    Před rokem 1989 u nás elektro-scéna defacto neexistovala. Jediným elektronickým projektem byl novoromantický Oceán. Do tohoto vakua vstoupil v roce 1989 alternativní projekt Vanessa del Rio, který vznikl tak, že se skladatel a programátor Daniel Rodný a zpěvák Samir Hauser, spoluhráči z postpunkové temně gotické kytarovky Čínská čtvrť, rozhodli natočit nové alternativní soundtracky k filmům stejnojmenné jihoamerické pornohěvdy. Brzy vznikla první dvě dema, změnilo se státní zřízení a kapela začala veřejně vystupovat. S kytaristou Rusákem zahráli na Václavském náměstí na podporu Václava Havla a vyrazili do studia natočit první desku, která však za moc nestála, možná až na cover „Anarchy in the U.K.“ (Sex Pistols) odkazující na punkové začátky obou hlavních protagonistů. I když z dnešního pohledu nepřineslo LP Disco Bastards nic senzačního, na naší hudební scéně nikdo nic podobného nevytvořil.

    podle rumzine.com

    Vanessa vznikla roku 1990, když se potkali Daniel Rodný, geniální programátor z židovské rodiny a Samir Hauser, jehož otec byl vysokým důstojníkem armády Saddáma Husajna. Toto spojení, podpořené navíc absencí jakýchkoli zábran, dalo vzniknout veleúspěšným albům, které dodnes ovlivňují každého, kdo si jde v Čechách koupit jakýkoli elektronický nástroj.
    Legendami opředená živá vystoupení Vanesse záhy vydobyla pověst nejtvrdší české skupiny. V některých případech se koncerty skupině poněkud vymkly z rukou a dostaly se až za hranici, kde končí veškerá legrace. Přesto, anebo možná právě proto se v 90. letech stala jednou z nejnavštěvovanějších kapel v našich zemích.